Bestyrelse

Lars

FORMAND

Lars Henrik Jensen

Overlæge ph.d.
Onkologisk Afdeling, Vejle Sygehus
Beriderbakken 4, 7100 Vejle

Valgt første gang til bestyrelsen 2014, genvalgt 2016 og 2018

 formand@dsko.org / president@dsko.org

Telefon: 79 40 68 02
Mobil: 28 56 86 28

Trine Lembrecht Jørgensen

NÆSTFORMAND

Trine Lembrecht Jørgensen

Afdelingslæge, ph.d
Odense Universitetshospital
Sdr. Boulevard 29, Indgang 109, 5000 Odense C

Valgt til bestyrelsen 2018

 Trine.Joergensen@rsyd.dk

Andreas Carus

SEKRETÆR

Andreas Carus

Overlæge, ph.d
Onkologisk afd., Aalborg Universitetshospital
Hobrovej 18-22, 9000 Aalborg

Valgt første gang til bestyrelsen 2017

 sekretaer@dsko.org

Brian

KASSERER

Brian Holch Kristensen

Cheffysiker
Onkologisk Afdeling, Herlev Hospital
Herlev Ringvej 75, 2730 Herlev

Valgt første gang til bestyrelsen 2014, genvalgt 2016

 kasserer@dsko.org

Øvrige medlemmer

Lotte Engell-Nørregård

Lotte Engell-Nørregård

Afdelingslæge, ph.d
Onkologisk Afdeling, Herlev Hospital
Herlev Ringvej 75, 2730 Herlev

Valgt første gang til bestyrelsen 2017

Formand for DSKO's uddannelsesudvalg

 Lotte.Engell-Noerregaard@regionh.dk

Louise Wichmann Matthiessen

Louise Wichmann Matthiessen

Afdelingslæge, ph.d
Onkologisk Afdeling, Herlev Hospital
Herlev Ringvej 75, 2730 Herlev

Valgt første gang til bestyrelsen 2018

 louise.wichmann.matthiessen@regionh.dk

Christian Nicolaj Andreassen

Christian Nicolaj Andreassen

Overlæge, UAO, ph.d
Kræftafdelingen, Aarhus Universitetshospital
Palle Juul-Jensens Boulevard 99, 8200 Aarhus N

Valgt første gang til bestyrelsen 2014, genvalgt 2016 og 2018

 nicolaj@oncology.dk

Dinne billede

Trine Jakobi Nøttrup

Overlæge ph.d
Rigshospitalet, Finsencentret
Blegdamsvej 9, 2100 Kbh.Ø

 trine.jakobi.noettrup@regionh.dk

Marianne Vogsen

Marianne Vogsen

Læge i Hoveduddannelse
Onkologisk Afdeling R, Odense Universitetshospital
Sdr. Boulevard 29, Indgang 109, 5000 Odense C

Formand for FYO, i bestyrelsen siden 2018

 Marianne.Vogsen@rsyd.dk

MEDLEMSBREV ARKIV


Selskabets medlemmer bliver automatisk tilmeldt medlemsbrevet på årlig basis. Ønsker du at se tidligere udsendte medlemsbreve så følg nedenstående link (forbeholdt medlemmer og kodeordsbetskyttet).


Gå til arkiv

SENESTE TWEET

KONTAKT


Formand Lars Henrik Jensen:
formand@dsko.org / president@dsko.org
+45 79 40 68 02 el. +45 28 56 86 28

Sekretær Andreas Carus:
sekretaer@dsko.org

Kasserer Brian Holch Kristensen:
kasserer@dsko.org

Webmaster Lægeweb Asbjørn Thomsen:
webmaster@dsko.org