Bestyrelse

Lotte Engell

FORMAND

Lotte Engell-Nørregård

Afdelingslæge, ph.d
Onkologisk Afdeling, Herlev Hospital
Herlev Ringvej 75, 2730 Herlev

Valgt første gang til bestyrelsen 2017, genvalgt 2019

 formand@dsko.org / president@dsko.org

Lars

NÆSTFORMAND

Lars Henrik Jensen

Overlæge ph.d.
Onkologisk Afdeling, Vejle Sygehus
Beriderbakken 4, 7100 Vejle

Valgt første gang til bestyrelsen 2014, genvalgt 2016 og 2018

 Lars.Henrik.Jensen@rsyd.dk

Telefon: 79 40 68 02
Mobil: 28 56 86 28

Andreas Carus

SEKRETÆR

Andreas Carus

Overlæge, ph.d
Onkologisk afd., Aalborg Universitetshospital
Hobrovej 18-22, 9000 Aalborg

Valgt første gang til bestyrelsen 2017, genvalgt 2019

 sekretaer@dsko.org

Brian

KASSERER

Brian Holch Kristensen

Cheffysiker
Onkologisk Afdeling, Herlev Hospital
Herlev Ringvej 75, 2730 Herlev

Valgt første gang til bestyrelsen 2014, genvalgt 2016 og 2018

 kasserer@dsko.org

Øvrige medlemmer

Louise Wichmann Matthiessen

FORMAND FOR MØDEUDVALGET

Louise Wichmann Matthiessen

Afdelingslæge, ph.d
Onkologisk Afdeling, Herlev Hospital
Herlev Ringvej 75, 2730 Herlev

Valgt første gang til bestyrelsen 2018

Formand for mødeudvalget

 louise.wichmann.matthiessen@regionh.dk

Christian Nicolaj Andreassen

Christian Nicolaj Andreassen

Overlæge, UAO, ph.d
Kræftafdelingen, Aarhus Universitetshospital
Palle Juul-Jensens Boulevard 99, 8200 Aarhus N

Valgt første gang til bestyrelsen 2014, genvalgt 2016 og 2018

 nicolaj@oncology.dk

Marianne Vogsen

FYO-REPRÆSENTANT

Marianne Vogsen

Læge i Hoveduddannelse
Onkologisk Afdeling R, Odense Universitetshospital
Sdr. Boulevard 29, Indgang 109, 5000 Odense C

Formand for FYO, i bestyrelsen siden 2018

 Marianne.Vogsen@rsyd.dk

Eva Vadstrup (1)

FORMAND FOR VIDEREUDDANNELSESUDVALGET

Eva Maria Soelberg

Formand for videreuddannelsesudvalget

user-2-icon

SUPPLEANT

Iben Spanggaard

Julie Gehl lille foto2

SUPPLEANT

Julie Gehl

MEDLEMSBREV ARKIV


Selskabets medlemmer bliver automatisk tilmeldt medlemsbrevet på årlig basis. Ønsker du at se tidligere udsendte medlemsbreve så følg nedenstående link (forbeholdt medlemmer og kodeordsbetskyttet).


Gå til arkiv

KONTAKT


Formand Lotte Engell-Nørregård:
formand@dsko.org / president@dsko.org
+45 38 68 94 44

Sekretær Andreas Carus:
sekretaer@dsko.org

Kasserer Brian Holch Kristensen:
kasserer@dsko.org

Webmaster Lægeweb Asbjørn Thomsen:
webmaster@dsko.org