Bestyrelse

Lars

FORMAND

Lars Henrik Jensen

Overlæge ph.d.
Onkologisk Afdeling, Vejle Sygehus
Kabbeltoft 25, 7100 Vejle

Valgt første gang til bestyrelsen 2014, genvalgt 2016

 formand@dsko.org / president@dsko.org

dummy

NÆSTFORMAND

Lotte Engell-Nørregård

dummy

SEKRETÆR

Andreas Carus

Info på vej

 sekretaer@dsko.org

Brian

KASSERER

Brian Holch Kristensen

Cheffysiker
Onkologisk Afdeling, Herlev Hospital
Herlev Ringvej 75, 2730 Herlev

Valgt første gang til bestyrelsen 2014, genvalgt 2016

 kasserer@dsko.org

Øvrige medlemmer

dummy

Louise Wichmann Matthiessen

dummy

Trine Lembrecht Jørgensen

Info på vej

 Trine.Joergensen@rsyd.dk

dummy

Nicolaj

Info på vej

 nicolaj@oncology.dk

Dinne billede

Trine Jakobi Nøttrup

Overlæge ph.d
Rigshospitalet, Finsencentret
Blegdamsvej 9, 2100 Kbh.Ø

Formand for DSKO's uddannelsesudvalg

 trine.jakobi.noettrup@regionh.dk

dummy

kefh@regionsjaelland.dk

Info på vej

 kefh@regionsjaelland.dk

dummy

Marianne Vogsen

Info på vej

 Marianne.Vogsen@rsyd.dk

MEDLEMSBREV ARKIV


Selskabets medlemmer bliver automatisk tilmeldt medlemsbrevet på årlig basis. Ønsker du at se tidligere udsendte medlemsbreve så følg nedenstående link (forbeholdt medlemmer og kodeordsbetskyttet).


Gå til arkiv

SENESTE TWEET



Se alle tweets

KONTAKT


Formand Lars Henrik Jensen:
formand@dsko.org / president@dsko.org
+45 79 40 68 02 el. +45 28 56 86 28

Sekretær Andreas Carus:
sekretaer@dsko.org

Kasserer Brian Holch Kristensen:
kasserer@dsko.org

Webmaster Lægeweb Asbjørn Thomsen:
webmaster@dsko.org